O vinařství

Vyhlášená vína z Modrých hor

Sklep leží na okraji tradiční vinařské obce Kobylí na úpatí Modrých hor. Tam také roste a zraje všechno naše víno. Místní krajina poskytuje velmi specifické podmínky pro jeho zrání, protože Modré hory jsou ideálním místem pro pěstování těch nejlepších modrých odrůd a výrobu skvělého červeného vína. Zkuste k nám dorazit, když víno právě dozrává! Sami uvidíte, jak sladké a plné slunce jsou bobule Merlotu právě sklizené z vinice.

Vína, která u nás ochutnáte, jsou vyráběna tradičními metodami zráním na kalech, ale i modernějšími způsoby pomocí řízeného kvašení. Preferujeme především přirozenou sílu vín, kterou u některých odrůd podporujeme zráním v barikových sudech. Vlastnosti dubového dřeva totiž vínům předávají jedinečnou chuť i vůni.

Rodinná tradice vinařství

Naše rodinná tradice ve vinaření sahá až k roku 1959. K vínům přistupujeme s láskou a pokorou tak, jak nás to naučil náš děda a generace před ním. Vinaření, vinohrad i vinný sklep vnímáme nikoliv jako místo úmorné práce, ale jako místo aktivního odpočinku v obklopení rodiny a přátel. Život bez práce na vinici si už ani neumíme představit a rádi se s vámi o tyto kouzelné okamžiky podělíme.

A dost bylo slov! Všechno podstatné se dozvíte při prvním, druhém, anebo třetím doušku, protože...

… „Je více filosofie v láhvi vína než ve všech knihách“
– Louis Pasteur